Favágás után a gyökér, vagy tönk eltávolítása három féle módon történhet:-munkagéppel való eltávolítás-tuskómaróval történő kimarás-kézi erővel történő kiásás.
Gépi kiásás
A favágás után munkagéppel történő gyökér eltávolítás feltételei a megfelelő beállási lehetőség , a fa körüli elegendő hely, valamint hogy a gyökérzet ne legyen benőve kerítés, járda ,akna és egyébb építmény alá . Mivel vállalkozásunk a speciális fakivágás területére szakosodott, ezért a munkagéppel történő eltávolítás, minden esetben külső alvállalkozó segítségével történik.
Elsősorban több, nagyobb méretü tönk esetén előnyös, a költségek miatt.( Óradíj kb.:7-9000 Ft + kiállás, minimum 3-4 óra.) – A favágás utáni tuskómaróval történő kimarás, a kisebb beállási helyigény (kb 1 méter széles) és viszonylag alacsonyabb költség miatt kedvezőbb lehet, ha elegendő a kb. 30 cm mélységü kimarás,mely után egy burkolható, óbetonozható felületet kapunk.
Kézi kiásás
Legvégső megoldás a favágás utáni gyökértönk eltávolítására, a kézi kiásás. Ez rendkívűl munkaidő igényes, de sok esetben nincs más megoldás. Kis kertekben, nem túl nagy méretü fa esetén ez a megoldás gazdaságosabb , mint a gépi változatok.
Favágás után a törzset meghagyjuk olyan hosszan, ahogy a leg optimálisabb. Ezután az egész gyökérzetet feltárjuk. A gyökerek elvágása baltával történik. A láncfűrészt nem használhatjuk ugyanúgy, mint favágás során. A gyökér kézi kiásását , csak az általunk elvégzett favágás során tudjuk megvalósítani.